Polisolokata, to potoczna nazwa ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym, zwanych również ubezpieczeniami inwestycyjnymi. Ubezpieczenia inwestycyjne to po prostu sposób inwestowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne pod przykrywką w formie ubezpieczenia na życie. Celem takiej formy produktu jest możliwość uniknięcia płacenia co roku podatku Belki od wypracowanego zysku.

Ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym same w sobie stanowią ciekawe rozwiązanie dla osób chcących zainwestować swoje pieniądze. Niestety każdy kij ma dwa końce, a w przypadku polisolokat takim drugim końcem są opłaty likwidacyjne (nazywane również opłatami administracyjnymi, wstępnymi itd.) naliczane w przypadku rozwiązania takiej umowy przed jej końcem.

Jesteśmy dla Ciebie
po to by
to co skomplikowane stawało się proste
Aeger

Do tej pory, klient mógł walczyć o zwrot opłaty likwidacyjnej, jeśli miał dowody na to, że agent ubezpieczeniowy z którym zawarł umowę, nie poinformował go w sposób należyty o tych opłatach, wprowadził w błąd, zataił informacje. Jednak ostatnio sądy w Polsce coraz częściej stają na stanowisku, że opłaty likwidacyjne w wysokości zbliżonej do całej kwoty zainwestowanego kapitału, stanowią niedozwoloną praktykę umowną i można żądać ich zwrotu od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli jesteś lub byłeś właścicielem takiej lokaty i chcesz zwrotu choć tej części zainwestowanych pieniędzy, przyjdź do nas!

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał należne Ci pieniądze

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

[recaptcha]

Przetwarzanie danych
Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.