Aeger – znaczy pacjent

Błędy medyczne – nasza specjalizacja

Kancelaria Aeger powstała i nadal jest przede wszystkim kancelarią prawa medycznego (aeger po łacinie oznacza osobę chorą, pacjenta). Nasz zespół składa się z prawników doświadczonych w zakresie uzyskiwania odszkodowań za błędy medyczne oraz lekarzy pomagających nam opiniować i przygotowywać sprawy do prowadzenia. Oznacza to, że będąc naszym klientem otrzymasz najlepszą możliwą Pełną Opiekę.

Czym jest błąd medyczny?

Błąd medyczny, zwany też błędem lekarskim to takie działanie lub zaniechanie (brak działania gdy jest ono wskazane) personelu medycznego (lekarz, pielęgniarka, inna osoba wykonująca zawód medyczny) które nie spełnia powszechnie uznanych zasad wiedzy medycznej. Do zdarzeń tego typu może dojść między innymi podczas zabiegu medycznego lub podczas pobytu w szpitalu. Jeżeli błąd w sztuce lekarskiej prowadzi do uszczerbku na zdrowiu pacjenta, mówimy o wystąpieniu tzw. szkody osobowej. Szkodą osobową jest: uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie ciała lub śmierć (w tym przypadku roszczenia przysługują najbliższym poszkodowanego).

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników oraz lekarzy

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał godziwe odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu

Rodzaje błędów medycznych

Wyróżniamy następujące rodzaje błędów medycznych: błąd diagnostyczny, terapeutyczny, techniczny, organizacyjny oraz informacyjny.

Co należy zrobić aby otrzymać odszkodowanie za błąd medyczny

By otrzymać odszkodowanie za błąd medyczny należy wykazać:
1. Winę lekarza (lub personelu medycznego) – musi dojść do naruszenia zasad sztuki lekarskiej (przesłanka obiektywna) w wyniku zaniedbania (przesłanka subiektywna).
2. Szkodę – uszczerbek na zdrowiu (inwalidztwo, zakażenie, powikłania po zabiegu, utrata sprawności itd.) czy konieczność przebycia dodatkowych zabiegów.
3. Adekwatny związek przyczynowy – pomiędzy zawinionym błędem w sztuce medycznej, a wystąpieniem szkody. Wystąpienie szkody musi być normalnym następstwem błędu.

Pamiętaj! W przypadku błędu medycznego wprawdzie wykazujemy winę lekarzy lub personelu medycznego, ale odszkodowania dochodzimy od ubezpieczyciela placówki medycznej.

Co należy Ci się w przypadku wystąpienia błędu lekarskiego?

Odszkodowanie

Rekompensuje poniesione straty materialne, warunkiem jego uzyskania jest udowodnienie wysokości poniesionych kosztów. Należy na bieżąco dokumentować wydatki, zbierać rachunki, faktury itd.

Renta

Przysługuje gdy zwiększyły się stałe koszty (związane z leczeniem, opieką), bądź też zmniejszyły się możliwości zarobkowe Poszkodowanego. Jej wyliczenie opiera się na porównaniu sytuacji materialnej przed i po powstaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego błędem lekarskim. Jest świadczeniem wypłacanym niezależnie od ZUSu.

Zadośćuczynienie

Rekompensuje straty niematerialne: ból i cierpienie, powinno być adekwatne do doznanego uszczerbku na zdrowiu. Kwotowo jest to zwykle najwyższe z przyznawanych świadczeń, coraz częściej sięgające setek tysięcy złotych i zbliżające się do standardów Zachodu.

Dochodzenie powyższych świadczeń za błędy medyczne jest bardzo skomplikowane, wymaga połączonej wiedzy prawniczej oraz medycznej. Możesz jednak sprawić, że stanie się dla Ciebie proste, gdyż to my, zespół profesjonalistów, przejmiemy ciężar postępowania.

Nie jesteś sam

Wystarczy Zadzwonić

To nic nie kosztuje!

Przykra statystyka

20-30 tyś

błędów medycznych jest popełnianych rocznie w Polsce.

5-10%

osób hospitalizowanych w Polsce ulega zakażeniom szpitalnym.

0%

wszystkich przypadków błędów medycznych nie jest w ogóle kierowanych na drogę sądową.

Aeger daje Ci Pełną Opiekę!

Jesteśmy dla Ciebie

po to

by to co skomplikowane, stawało się proste!

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

    [recaptcha]

    Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zawarciem umowy ani udzieleniem pełnomocnictwa do prowadzenia sprawy

    Przetwarzanie danych

    Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.