Wypadki spotykają każdego z nas. Nasi bliscy, przyjaciele, rodzina, dzieci i w końcu my sami jesteśmy zagrożeni. Wszyscy możemy stać się ofiarą wypadku, czy to komunikacyjnego, czy przy pracy, czy jeszcze innego, dlatego powinniśmy walczyć o odszkodowania powypadkowe! Efektem wypadku może być oparzenie, oszpecenie, blizna, poparzenie lub inny uszczerbek na zdrowiu. Niejednokrotnie po wypadku konieczna jest długotrwała rehabilitacja, a nawet nauka chodzenia. W szczególnie trudnej sytuacji mogą być osoby mniej zamożne, starsze lub emeryci, którzy nie są w stanie samodzielnie walczyć o godziwe odszkodowanie powypadkowe.

Jeśli jesteś ofiarą wypadku, możesz nie być świadomy wszystkich przysługujących Ci praw ani tego jakie czynności są konieczne w celu otrzymania godziwego odszkodowania. Zgodnie z danym Rzecznika Ubezpieczonych przyznawane przez firmy ubezpieczeniowe odszkodowania są zaniżane nawet czterokrotnie lub ubezpieczyciele bezpodstawnie odmawiają ich wypłaty. Jeśli w wypadku doznałeś uszczerbku na zdrowiu (niezależnie czy miałeś złamaną nogę, obojczyk, szczękę, uszkodzone kolano, kręgosłup, utraciłeś rękę, nerkę czy miałeś inny uraz) – pamiętaj – zawsze zasługujesz na opiekę medyczną najwyższej jakości, a na to potrzeba pieniędzy, odszkodowania które musisz sobie wywalczyć. Jako ofiara wypadku, możesz czuć się przytłoczony koniecznością wejścia na drogę sądową w celu uzyskania godziwego odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe wiedzą o tym, że zaledwie 5 ofiar wypadków na 100 pójdzie walczyć do sądu, podczas gdy odszkodowania są zaniżane praktycznie w każdym przypadku. Jakie są Twoje opcje?

Pamiętaj, że walcząc o swoje odszkodowanie, walczysz z firmą ubezpieczeniową, a nie ze zwykłym Kowalskim. Jest to dla Ciebie i dobra i zła wiadomość. Dobra, gdyż towarzystwo ubezpieczeniowe ma pieniądze na wypłatę odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty. Zła, gdyż ubezpieczyciel to zwykle spółka akcyjna z wielomilionowym kapitałem zakładowym, która zatrudnia sztab prawników których zadaniem jest minimalizować wysokość odszkodowań. Właśnie dlatego w sądzie potrzebujesz profesjonalnej reprezentacji, swoich własnych prawników.

Nie jesteś sam

Wystarczy zadzwonić

To nic nie kosztuje!

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał należne Ci pieniądze

Rodzaje spraw związanych z wypadkami

Wypadki komunikacyjne

Wypadki przy pracy

Wypadki w miejscu publicznym

Roszczenia z polis

Pozostałe wypadki

Co należy się osobie poszkodowanej w wypadku?

  • Odszkodowanie

    Odszkodowanie

    Rekompensuje poniesione straty materialne, warunkiem jego uzyskania jest udowodnienie wysokości poniesionych kosztów. Należy na bieżąco dokumentować ponoszone wydatki; zbierać rachunki, faktury, prowadzić zeszyt kosztów.

  • Renta

    Renta

    Przysługuje gdy zwiększyły się stałe koszty (związane z leczeniem, opieką), bądź też zmniejszyły się możliwości zarobkowe Poszkodowanego. Jej wyliczenie opiera się na porównaniu sytuacji materialnej przed i po wypadku.

  • Zadośćuczynienie

    Zadośćuczynienie

    Rekompensuje straty niematerialne: ból i cierpienie, powinno być adekwatne do doznanego uszczerbku na zdrowiu. Kwotowo jest to zwykle najwyższe z przyznawanych świadczeń, coraz częściej sięgające setek tysięcy złotych i zbliżające się do standardów Zachodu.

Dochodzenie powyższych świadczeń, jest bardzo skomplikowane, nierzadko wymaga połączonej wiedzy prawniczej oraz medycznej. Możesz jednak sprawić, że stanie się dla Ciebie proste, gdyż to my, zespół profesjonalistów, przejmiemy ciężar postępowania.

Jesteśmy dla Ciebie po to, by to co skomplikowane stawało się proste.

  • Procedura samodzielnego uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu wywołany wypadkiem

    Postępowanie przedsądowe:

    1. Zdarzenie powodujące szkodę (nieszczęśliwy wypadek, błąd medyczny i inne).
    2. Ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za naprawienie szkody.
    2a. Zgłoszeniu szkody osobowej do właściwego podmiotu np. towarzystwa ubezpieczeniowego (kontakt telefoniczny, wypełnianie formularza szkody).
    3. Określenie rozmiarów szkody (jaka kwota, jaki uszczerbek na zdrowiu) i należnych świadczeń (odszkodowanie, renta, zadośćuczynienie), udowodnienie odpowiedzialności ubezpieczyciela i wysokości należnych świadczeń (przedstawienie dowodów i okoliczności powstania szkody osobowej, zbieranie pełnej dokumentacji medycznej, rachunków za lekarstwa itd.).
    4. Korespondencja z ubezpieczycielem, uzupełnianie brakujących dokumentów, kontrola postępów w sprawie itp. (kontrola terminowości przeprowadzania postępowania likwidacyjnego przez ubezpieczyciela).
    5. Odwołanie się od ewentualnej odmowy lub zaniżonego odszkodowania.
    6. Wyplata odszkodowania (najczęściej niższego od należnego średnio 4-krotnie lub brak wypłaty odszkodowania, w przypadku gdy ubezpieczyciel tak postanowi).

    Postępowanie Sądowe:

    7. Ustalenie właściwości miejscowej i rzeczowej sądu (w tym konieczne jest ustalenie wartości przedmiotu sporu).
    8. Przygotowanie i złożenie pozwu spełniającego wszystkie warunki formalne (oznaczenie sądu i rodzaju pisma, osnowa wniosku, dokładnie określone żądanie, dowody, załączniki, kopie itd.).
    9. Ustalenie wysokości opłaty od pozwu, ewentualne przygotowanie wniosku o zwolnienie od opłat sądowych.
    10. Udział w postępowaniu: samodzielne stawiennictwo na rozprawach, dostarczanie dowodów i dokumentacji, składanie wniosków dowodowych, odpowiedzi na pisma procesowe przeciwnika, polemika z opiniami biegłych sądowych. Pilnowanie terminów.
    11. Wyrok sądu pierwszej instancji.
    12. Ewentualna apelacja i udział w postępowaniu w drugiej instancji.
    13. Wyrok sądu drugiej instancji.
    14. Ewentualna skarga kasacyjna (wymaga już  zaangażowania profesjonalnego pełnomocnika, a szansa na jej przyjęcie do rozpoznania przez Sąd Najwyższy wynosi mniej niż 2%!).
    15. Wypłata odszkodowania.

  • Procedura, a w zasadzie minimum formalności, gdy jesteś pod naszą opieką:

    1. Zdarzenie powodujące szkodę (nieszczęśliwy wypadek, błąd medyczny i inne).
    2. Podpisanie umowy z Europejskim Centrum Prawnym Aeger.
    3. Pełna opieka w postępowaniu przedsądowym i sądowym wszystkich instancji (powiemy Ci dokładnie co i jak robić, a tam gdzie jest to możliwe wyręczymy Cię). Zapewnimy Ci reprezentację adwokata lub radcy prawnego, a także analizę dokumentacji medycznej przez lekarza.
    4. Uzyskanie godziwego odszkodowania.

odszkodowania powypadkowe statystyka

0%

poszkodowanych domaga się swoich praw w sądzie od firm ubezpieczeniowych

0%

czyli 1 na 5 Polaków wie o tym, że może walczyć w sądzie o godziwe odszkodowanie

0%

aż tyle osób poszkodowanych w wypadkach nie idzie do sądu by domagać się przyznania im właściwej wysokości odszkodowania od ubezpieczycieli w Polsce

4xo tyle są zaniżane świadczenia przyznawane przez ubezpieczycieli w Polsce, jak podaje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości

2 500 000 zł

odszkodowania oraz 12,3 tys. zł comiesięcznej renty zasądził dla poszkodowanej w wypadku samochodowym Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie, w której ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania!

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

    [recaptcha]

    Przetwarzanie danych

    Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.