Błędy diagnostyczne mogą dotyczyć praktycznie wszystkich chorób i urazów. Zła diagnoza powoduje brak jakiegokolwiek leczenia lub leczenie na złą chorobę – w każdym przypadku prowadzi do opóźnienia w podjęciu prawidłowego leczenia na rzeczywiste schorzenie.

Na 100 pomyłek diagnostycznych, około 20 skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu chorego, około 13 zaś, kończy się zgonem pacjenta. Do jednych z najczęstszych błędów diagnostycznych, należy mylenie bólu brzucha i skróconego oddechu występujących przy zawale serca z chorobami dróg oddechowych (patrz: Udary i Zawały). Błędem diagnostycznym jest również nierozpoznanie chorób czy zakażeń które pojawiły się u pacjenta już w trakcie hospitalizacji.

Niezwykle brzemienne w skutkach są błędy i zaniedbania na etapie opieki prenatalnej kiedy ewentualne wady płodu możliwe są jeszcze do wyleczenia.

Pamiętaj: w przypadku złej diagnozy lekarza która wywołała u Ciebie uszczerbek na zdrowiu lub śmierć Twojego bliskiego, należy Ci się odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Pomyłki diagnostyczne są szczególnie niebezpieczne dla pacjentów chorujących na nowotwory. Powszechnie wiadomo, że w onkologii liczy się czas, wczesna wykrywalność znacząco zwiększa szanse przeżycia. Niestety zdarzają się przypadki, że lekarze ignorują objawy raka u pacjenta nawet przez kilka lat nie zlecając odpowiedniej diagnostyki i leczenia!

Innym przykładem złej diagnostyki jest nierozpoznanie wszystkich chorób (uszkodzeń) danego organu przed operacją. Może to prowadzić do bardzo obciążających organizm operacji (np. serca) które nie naprawiają wszystkich kwalifikujących się do leczenia schorzeń. Zatem w krótkim czasie po pierwszej operacji konieczna jest kolejna, która przy prawidłowej diagnozie przed pierwszym zabiegiem, byłaby zbędna. Błędy tego typu zdarzają się np. przy wieloodłamowych złamaniach, gdzie w trakcie zabiegu nie nastawione zostaną wszystkie przemieszczenia.

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników oraz lekarzy

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał godziwe odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu

Nie jesteś sam

Zadzwoń i zapytaj

To nic nie kosztuje!

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

    [recaptcha]

    Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zawarciem umowy ani udzieleniem pełnomocnictwa do prowadzenia sprawy

    Przetwarzanie danych

    Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.