Świadczenia wynikające z polis ubezpieczeniowych (na życie, chorobowych, wypadkowych (NNW), posagowych, kredytowych, mieszkaniowych, AC i innych)

Coraz częściej, oprócz podstawowego ubezpieczenia społecznego, jesteśmy objęci ochroną dodatkową wynikającą z prywatnych ubezpieczeń, które zawierane są indywidualnie lub grupowo (tzw. „grupówka”). Polisy te często są elementem dodatkowym oferowanym np. przez zakład pracy, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, czy banki przy umowie kredytu, leasingu, czy o kartę kredytową.

Jeśli zawarłeś takie dodatkowe ubezpieczenie, to w przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego szkodę należy Ci się odszkodowanie na zasadach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Z treści polisy i OWU wynika dokładnie jakie zdarzenie skutkuje odpowiedzialnością towarzystwa i jakich kwot można się spodziewać (np. 100 zł za jeden dzień pobytu w szpitalu). W przypadku ubezpieczeń tego typu, ubezpieczyciel, tak samo jak w sytuacji wypadków drogowych, będzie starał się możliwie zaniżyć należne odszkodowanie lub udowodnić, że w danym przypadku ono nie przysługuje. Z tego powodu zawsze wskazane jest, by skonsultować swoją sprawę z prawnikami zajmującymi się branżą odszkodowań. Wstępna analiza nic nie kosztuje, a może okazać się, że uzyskamy dla Ciebie odszkodowanie które wydawało się stracone lub znacząco zwiększymy jego kwotę.

Często ubezpieczyciel rażąco zaniża należne świadczenie, np. przy polisach posagowych zawieranych w latach 90’tych, proponowane dziś kwoty oscylują wokół tysiąca złotych gdyż ubezpieczyciel nie uwzględnia inflacji. Celem tych polis  było zapewnienie dziecku środków na usamodzielnienie się. Dopiero w postępowaniu sądowym uzyskać można zwaloryzowane świadczenie.

Przykładem sytuacji w których ubezpieczyciel, często bezzasadnie, odmawia wypłaty świadczenia są np. ubezpieczenia na życie gdzie pretekstem do odmowy wypłaty jest stwierdzenie, że osoba objęta polisą chorowała już w czasie jej zawierana.

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników.

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał należne Ci pieniądze.

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

    [recaptcha]

    Przetwarzanie danych

    Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.