Oprócz wypadków komunikacyjnych, przy pracy i w miejscu publicznym, możesz stać się ofiarą wypadku w najróżniejszych okolicznościach. Poniżej przedstawiamy niektóre kategorie wypadków przy których możesz potrzebować naszej pomocy:

  1. Wypadki w rolnictwie
  2. Wypadki na wakacjach
  3. Wypadki podczas uprawiania sportu
  4. Wypadki konsumenckie (spowodowane przez produkt niebezpieczny)

Nie znalazłeś na powyższej liście swojego przypadku? Nie szkodzi! Zadzwoń i zapytaj.

Pamiętaj to nic nie kosztuje!

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników oraz lekarzy.

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał godziwe odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Wypadki rolnicze.

W rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników za „wypadek przy pracy rolniczej uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej albo pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności”.

Uprawienia i świadczenia osoby która uległa wypadkowi rolniczemu wyglądają bardzo podobnie jak w przypadku Wypadku Przy Pracy. Należy pamiętać, że ochrona przysługuje nie tylko rolnikowi ale również jego rodzinie.

Wypadki na wakacjach.

Wypadki na wakacjach mają swoją szczególną charakterystykę. Najczęściej pociąga się do odpowiedzialności operatora wycieczki (biuro podróży), który odpowiada za całość naszej podróży, w tym również niedogodności związane z pobytem w hotelu, przewozem na miejsce wypoczynku itp. Szczególnym rodzajem odszkodowania związanym z wakacjami, jest zadośćuczynienie za nieudany urlop, które przysługuje jeśli z winy biura podróży nie mogliśmy nacieszyć się naszymi wakacjami tak jak planowaliśmy.

Wypadki podczas uprawiania sportu

Wypadki podczas uprawiania sportu cechują się dużą różnorodnością. Jeśli podczas treningu, czy to amatorskiego, czy profesjonalnego znajdowaliśmy się pod opieką trenera, będzie on odpowiadał za wypadki spowodowane jego lekkomyślnością lub niedbalstwem. Jeszcze inna możliwość, to pozwanie właściciela (administratora) budynku w którym znajduje się np. sala sportowa, jeśli doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu w wyniku złego stanu technicznego obiektu. Często osoby uprawiające sporty objęte są dodatkowym ubezpieczeniem sportowym.

Wypadki konsumenckie

Zgodnie z ustawą wypadek konsumencki to zaistniałe w związku z używaniem produktu niebezpiecznego zdarzenie nagłe, którego następstwem jest zgon albo uszkodzenie ciała wymagające udzielenia pomocy medycznej, w szczególności skaleczenie, oparzenie, zatrucie.
Wypadki konsumenckie nie należą do rzadkości, w niektórych krajach jak np. Wielkiej Brytanii ilość ofiar śmiertelnych wypadków w domu i czasie wolnym przewyższa ilość ofiar śmiertelnych wypadków drogowych (dane pochodzą ze strony Federacji Konsumentów)!

Nie jesteś sam

Możemy Ci pomóc

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników oraz lekarzy.

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał godziwe odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

    [recaptcha]

    Przetwarzanie danych

    Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.