Wypadki drogowe należą do najczęściej występujących wypadków w Polsce. Według raportu policji, w 2013 roku doszło do 35 847 wypadków drogowych w wyniku których 3 357 osób poniosło śmierć, zaś 44 059 zostało rannych.

Odszkodowanie powypadkowe należy się każdemu poszkodowanemu, który w związku z wypadkiem ucierpiał. Szkody mogą dotyczyć osoby (uszczerbek na zdrowiu) lub mienia (szkoda częściowa lub całkowita). W przypadku śmierci ofiary (niekoniecznie w trakcie wypadku, także później ale z jego przyczyny) zadośćuczynienie przysługuje także najbliższym zmarłego.

Jeśli jesteś ofiarą wypadku drogowego lub osoba szczególnie Ci bliska poniosła w nim śmierć, prawie na pewno odszkodowanie zaproponowane Ci przez ubezpieczyciela jest zaniżone, według statystyk nawet czterokrotnie. Oznacza to, że w wielu przypadkach, tam gdzie ubezpieczyciel proponuje wypłatę 20 tysięcy złotych odszkodowania, sąd przyzna 40, 80 tysięcy lub więcej tytułem odszkodowania za wypadek drogowy. Zobacz Statystykę.

Jeśli dostałeś już odszkodowanie, zgłoś się do nas po bezpłatną analizę, czy Twoje odszkodowanie też zostało zaniżone. Od decyzji ubezpieczyciela można się odwołać nawet do 3 lat.

Nie jesteś sam

Zadzwoń i zapytaj

To nic nie kosztuje!

Będąc klientem Aeger znajdziesz się pod pełną opieką doświadczonych prawników.

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim co konieczne żebyś otrzymał należne Ci pieniądze.

  • Procedura samodzielnego uzyskania odszkodowania po wypadku komunikacyjnym

    Postępowanie przedsądowe po wypadku komunikacyjnym:

    1. Zdarzenie powodujące szkodę.
    2. Ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za naprawienie szkody.
    2a. Zgłoszeniu szkody do właściwego podmiotu np. towarzystwa ubezpieczeniowego (kontakt telefoniczny, wypełnianie formularza szkody).
    3. Określenie rozmiarów szkody (jaka kwota, jaki uszczerbek na zdrowiu) i należnych świadczeń (odszkodowanie, renta, zadośćuczynienie), udowodnienie odpowiedzialności ubezpieczyciela i wysokości należnych świadczeń (przedstawieniu dowodów i okoliczności powstania szkody osobowej, zbieranie pełnej dokumentacji medycznej, rachunków za lekarstwa itd.).
    4. Korespondencja z ubezpieczycielem, uzupełnianiu brakujących dokumentów, kontrola postępów w sprawie itp. (kontrola terminowości przeprowadzania postępowania likwidacyjnego przez ubezpieczyciela.
    5. Odwołanie się od ewentualnej odmowy lub zaniżonego odszkodowania.
    6. Wyplata odszkodowania (najczęściej niższego od należnego nawet 4-krotnie, lub brak wypłaty odszkodowania, w przypadku gdy ubezpieczyciel tak postanowi).

    Postępowanie Sądowe:

    7. Ustalenie właściwości miejscowej i rzeczowej sądu (w tym ustalenie wartości przedmiotu sporu).
    8. Przygotowanie i złożenie pozwu spełniającego wszystkie warunki formalne (oznaczenie sądu i rodzaju pisma, osnowa wniosku, dokładnie określone żądane, dowody, załączniki, kopie itd.).
    9. Ustalenie wysokości opłaty od pozwu, ewentualne przygotowanie wniosku o zwolnienie od opłat sądowych.
    10. Udział w postępowaniu: samodzielne stawiennictwo na rozprawach, dostarczanie dowodów i dokumentacji, składanie wniosków dowodowych, odpowiedzi na pisma procesowe przeciwnika, polemika z opiniami biegłych sądowych. Pilnowanie terminów.
    11. Wyrok sądu pierwszej instancji.
    12. Ewentualna apelacja i udział w postępowaniu w drugiej instancji.
    13. Wyrok sądu drugiej instancji.
    14. Ewentualna kasacja (wymaga już  zaangażowania profesjonalnego pełnomocnika, a szansa na jej przyjęcie do rozpoznania przez Sąd Najwyższy wynosi mniej niż 2%!).
    15. Wypłata odszkodowania.

  • Procedura, a w zasadzie minimum formalności, gdy jesteś pod naszą opieką:

    1. Zdarzenie powodujące szkodę (nieszczęśliwy wypadek, błąd medyczny i inne).
    2. Podpisanie umowy z Europejskim Centrum Prawnym Aeger.
    3. Pełna opieka w postępowaniu przedsądowym i sądowym wszystkich instancji (powiemy Ci dokładnie co i jak robić, a tam gdzie jest to możliwe wyręczymy Cię), Zapewnimy Ci reprezentację adwokata lub radcy prawnego, a także analizę dokumentacji medycznej przez lekarza.
    4. Uzyskanie godziwego odszkodowania.

Pamiętaj, że walcząc o swoje odszkodowanie, walczysz z firmą ubezpieczeniową, a nie ze zwykłym Kowalskim. Jest to dla Ciebie i dobra i zła wiadomość . Dobra, gdyż towarzystwo ubezpieczeniowe ma pieniądze na wypłatę odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty. Zła, gdyż ubezpieczyciel to zwykle spółka akcyjna z wielomilionowym kapitałem zakładowym, która zatrudnia sztab prawników których zadaniem jest minimalizować wysokość odszkodowań. Właśnie dlatego w sądzie potrzebujesz profesjonalnej reprezentacji, swoich własnych prawników.

Aeger daje Ci Pełną Opiekę!

Jesteśmy dla Ciebie

po To

by to co skomplikowane, stało się proste!

Statystycznie po wypadku

0%

poszkodowanych domaga się swoich praw w sądzie od firm ubezpieczeniowych

0%

czyli 1 na 5 Polaków wie o tym, że może walczyć w sądzie o godziwe odszkodowanie

0%

osób poszkodowanych w wypadkach nie idzie do sądu by domagać się przyznania im właściwej wysokości odszkodowania od ubezpieczycieli w Polsce

4xo tyle są zaniżane świadczenia przyznawane przez ubezpieczycieli w Polsce, jak podaje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości

2 500 000 zł

odszkodowania oraz 12,3 tys. zł comiesięcznej renty zasądził dla poszkodowanej w wypadku samochodowym Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie, gdzie ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania!

Wciąż nie jesteś pewien? Sprawdź nasze WYNIKI lub dowiedz się więcej O NAS

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową analizę Twojej sprawy.

    [recaptcha]

    Przetwarzanie danych

    Zapoznałem/łam się z Polityką prywatności Polityką prywatności.